Kdo jsme?

Společnost transformovaná z občanského sdružení Člověk člověku nabízí:

  • péči o rodiny
  • osobní růst
  • prevenci sociálně rizikových jevů
  • vzdělávání

IČ 693 469 17

KONTAKTY

Napište nám

 

Aktuality

Stěhování Triadis, o. p. s.

Triadis o.p.s. k 31. 3. 2019 ukončil svoji činnost na adrese Děkanská vinice I č. 16.  Sídlo Triadis, o. p. s. (korespondenční adresa) je od 1. 4. 2019 na adrese Krkonošská 1557/8, 120 00 Praha 2Terapie však probíhají v prostorách Centra R.M.A., Dukelských hrdinů 17Praha 7.  

 

Děkujeme za Vaši podporu!

Nyní nás můžete podpořit při Vašich nákupech přes internet. A nebude Vás to stát ani korunu!
Nakupujte přes GIVT.cz třeba na MALL.CZ, tchibo.cz, zoot.cz, kasa.cz nebo damejidlo.cz a část z Vaší útraty půjde na podporu naší organizace.

Rodinná rekonstrukce Kristiny P.

Motto: „Přestože chápeme naše blízké,
nemusíme souhlasit s jejich činy“.

 
Dovolujeme si Vás pozvat na zážitkový seminář 
 


Rodinná rekonstrukce Kristiny P.

 

Program začíná v sobotu  25. 9. 2021 v 17 hodin 

a ukončen bude v úterý 28. 9. 2021 v  poledních hodinách

 

Cena semináře (lektorné) bude upřesněna.. 
Účastníci jsou ubytováni přímo v místě konání programu. Místo i cena ubytování budou ještě upřesněny.
 

 

Okamžikem našeho početí se stáváme součástí nekonečného řetězce generací naší rodiny. Skrze naše rodiče nám generace předků předávají s tím nejlepším úmyslem poselství o zacházení se sebou, o vnímání vlastní hodnoty, světa kolem, druhých lidí, lásky i o tom, jak řešit veškeré životní situace. Cílem poselství je přání, aby se děti a jejich potomci měli lépe než oni. A tak se začíná nevědomky tvořit naše budoucnost. Díky tomu se může stát, že některé události v minulosti rodu mají vliv na generace potomků, tj. i na nás a naše děti, i když jsou historické okolnosti již zcela jiné. Možná si sami vybavíte některé věci, které se již dlouho snažíte změnit a nedělat je jako Vaši rodiče či prarodiče, a přesto se Vám to nedaří. Pokud jste rozhodnuti tuto snahu o změnu nevzdat nebo se chcete více dozvědět o svých kořenech a jejich vlivu na Vaše rodiče a na Vás samotné, nabízíme Vám účast na jedinečném a hlubokém procesu, dle psychoterapeutické metody Virginie Satirové, zvaném rodinná rekonstrukce.


Co je rodinná rekonstrukce a jaký je její smysl?

Virginie Satirová vycházela ze své letité práce s rodinami z různého sociálního prostředí a různých kultur. Díky svým bohatým zkušenostem vyvinula vysoce lidský, laskavý a hluboký způsob psychoterapeutické práce, který byl ve své době tak jedinečný, že z něho ještě dlouho poté čerpá mnoho odborníků. Tento proces, spojený s psychodramatem, nazvala rodinná rekonstrukce.

I když je rodinná rekonstrukce vždy zaměřena na práci s rodinou jednoho klienta (tzv. hvězdy), umožňuje všem účastníkům objevovat laskavým a humorným způsobem významné okamžiky v životě jejich rodiny až do třetí generace předků, které je značnou měrou ovlivnily, i nacházet zdroje pro změnu. Hlavním cílem procesu je umožnit jiný pohled na vlastní současnost, změnit dopad minulosti a doplnit chybějící kousky v hlavolamu života. Účastník má během práce možnost sdělit komukoli ze své minulosti i přítomnosti věci, které si již dlouho nosí v sobě a zatím si je nedovolil, nestihl nebo neuměl říci nahlas. Dochází tak k ozdravění vztahů s blízkými i sebou samým. Díky porozumění chování a jednání našich předků k nim můžeme získat vyrovnanější a harmonický vztah, přijmout jejich i svou lidskou stránku i s omyly a chybami. Můžeme si tak uvolnit vlastní zdroje, které jsou součástí našeho bohatství. 

Rodinná rekonstrukce (oproti některým jiným podobným přístupům) je vlastně završením intenzivní přípravy hvězdy rekonstrukce, nejméně roční, někdy i víceletou. Tato příprava obnáší pátrání v rodinných dokumentech, matrikách, archivech, dobových materiálech týkajících se rodiny hvězdy a v rozhovorech s žijícími členy rodiny a pamětníky a v předběžném zpracování zjištěných faktů do příběhu, který se v úplné podobě a do všech souvislostí rozvine teprve při vlastním procesu RR. 


Pro koho je seminář rodinná rekonstrukce určen?

Programu se mohou zúčastnit jak zájemci z laických řad, tak profesionálové působící v pomáhajících profesích. Je určen všem, kteří chtějí zapátrat a zahloubat ve své rodinné historii, aby si odnesli bohatství, které je v každé rodině a které jsme zatím ještě neobjevili. Seminář ukáže rovněž možnost jak pomocí skupinové dynamiky a dramaterapie pracovat s věcmi, které jsme se naučili v dětství. 

 

Těšíme se na setkání s Vámi!


Místo konání: Český Šternberk

Lektorky: Iva Rainerová a Šárka Palečková

Kolektorky: Pavlína Schejbalová a Dana Fragnerová

Případné dotazy: Karolína Nováková, daso.servis@gmail.com